Çinin Azərbaycandakı Səfirliyi tərəfindən Komitəyə təqdim edilən tibbi maskalar regionlarda paylanılır
26 sentyabr 2020
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən COVİD-19 pandemiyası ilə əlaqədar aparılan profilaktik-maarifləndirmə işləri regionlarda da davamlı olaraq həyata keçirilir.
Bu məqsədlə Hüquqi-təminat şöbəsinin müdir müavini Seymur Məmmədov tərəfindən Çinin Azərbaycandakı Səfirliyi tərəfindən uşaqlar arasında paylanılması məqsədilə Komitəyə təqdim edilmiş 10 min  xüsusi tibbi maska Qadın Resurs Mərkəzlərinin müəyyən etdiyi Salyan, Neftçala Masallı, Biləsuvar rayonlarında yaşayan uşaqlara paylanmışdır. Eyni zamanda, Qadın Resurs Mərkəzlərində və təhsil müəssisələrində uşaqlarla koronavirusla mübarizəyə dair maarifləndirici tədbirlər aparılmış və təlimatlar təqdim edilmişdir. Görüşlərdə koronavirusdan müdafiə qaydaları və gigiyenik qaydalara əməl edilməsi haqqında məlumat verilmişdir. Tibbi maskaların Sabirabad, Zaqatala, Qusar, Xaçmaz, Xəzər və digər rayonlarda da paylanılması nəzərdə tutulur.

Медицинские маски, представленные Комитету посольством Китая в Азербайджане, распространяются в регионах
В регионах проводится профилактическая и просветительская работа, проводимая Государственным Комитетом по Проблемам Семьи, Женщин и Детей в связи с пандемией COVID-19.
С этой целью 10 тысяч специальных медицинских масок, предоставленных Комитету заместителем начальника юридического отдела Сеймуром Мамедовым и распространенных посольством Китая в Азербайджане, были розданы детям, проживающим в Сальянском, Нефтчалинском, Масаллинском и Билясуварском районах. В то же время в женских ресурсных центрах и образовательных учреждениях проводились информационные мероприятия и инструкции по борьбе с коронавирусом у детей. В ходе встреч была предоставлена информация о правилах защиты от коронавируса и соблюдении гигиенических правил. Медицинские маски будут распространяться в Сабирабаде, Загатале, Гусаре, Хачмазе, Хазарском и других регионах.