Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən onlayn formatda vətəndaşların regional qəbulu keçirildi
18 sentyabr 2020
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədrinin müavini Aynur Sofiyeva 18 sentyabr 2020-ci il tarixində onlayn formatda vətəndaşların qəbulunu keçirib.
Onlayn qəbulda Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul rayonundan olan sakinlər iştirak etmişdir.
Qəbulda məişət zorakılığı, sağlamlıq imkanları məhdud uşaqların müayinəsi və müalicəsi, aliment problemləri, məhkəmə qərarlarının icrası ilə bağlı müraciətlərə baxılmışdır.
Qəbulda vətəndaşların Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin səlahiyyət dairəsinə aid məsələlərə dair müraciətləri Komitənin müvafiq struktur bölmələrinin məsul şəxslərinin iştirakı ilə araşdırılaraq cavablandırılıb və aidiyyəti üzrə tədbirlər görülməsi istiqamətində tapşırıqlar verilib. Eyni zamanda, mövcud problemlərin həlli ilə bağlı digər məsələlər müvafiq strukturlara yönləndirilib.

Государственный Комитет по Проблемам Семьи, Женщин и Детей провел региональный онлайн прием граждан
18 сентября 2020 года Заместитель председателя Госкомитета по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Айнур Софиева провела онлайн-прием граждан.
В онлайн-приеме приняли участие жители Саатлинского, Сабирабадского и Гаджигабульского районов.
На приеме рассматривались обращения, связанные с домашним насилием, осмотром и лечением детей-инвалидов, проблемами с алиментами, исполнением судебных решений.
На приеме были рассмотрены обращения граждан по вопросам, входящим в компетенцию Государственного Комитета по Проблемам Семьи, Женщин и Детей, и даны ответы с участием должностных лиц соответствующих структурных подразделений Комитета. Так же были даны поручения о принятии соответствующих мер. Вместе с тем, другие вопросы, связанные с решением существующих проблем, переданы в соответствующие структуры.