Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən onlayn formatda vətəndaşların regional qəbulu keçirildi
18 sentyabr 2020
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədrinin müavini Aynur Sofiyeva 18 sentyabr 2020-ci il tarixində onlayn formatda vətəndaşların qəbulunu keçirib.
Onlayn qəbulda Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul rayonundan olan sakinlər iştirak etmişdir.
Qəbulda məişət zorakılığı, sağlamlıq imkanları məhdud uşaqların müayinəsi və müalicəsi, aliment problemləri, məhkəmə qərarlarının icrası ilə bağlı müraciətlərə baxılmışdır.
Qəbulda vətəndaşların Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin səlahiyyət dairəsinə aid məsələlərə dair müraciətləri Komitənin müvafiq struktur bölmələrinin məsul şəxslərinin iştirakı ilə araşdırılaraq cavablandırılıb və aidiyyəti üzrə tədbirlər görülməsi istiqamətində tapşırıqlar verilib. Eyni zamanda, mövcud problemlərin həlli ilə bağlı digər məsələlər müvafiq strukturlara yönləndirilib.

The State Committee for Family, Women and Children's Affairs held an online regional meeting of citizens
Aynur Sofiyeva, Deputy Chair of the State Committee for Family, Women and Children Affairs held an online meeting on September 18, 2020.
Residents of Saatli, Sabirabad and Hajigabul districts took part in online meeting.
The meeting considered appeals related to domestic violence, examination and treatment of children with disabilities, alimony problems, and the execution of court decisions.
At the meeting, citizens' appeals on issues within the competence of the State Committee for Family, Women and Children were investigated and answered with the participation of officials of the relevant structural units of the Committee and instructions were given to take appropriate measures. At the same time, other issues related to the solution of existing problems have been referred to the relevant structures.