Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi həssas təbəqədən olan ailələrə yardımını davam etdirir.
2 avqust 2020
Ailə Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və nəzdində fəaliyyət göstərən Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Şüvəlan, Zaqatala, İsmayıllı, Qəbələ, Zərdab, Ağdam, Göygöl və Goranboy Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən Müqəddəs Qurban bayramı münasibətilə əhaliyə bayram təbrikləri çatdırılıb.
Komitənin çağırışı ilə bir çox dövlət qurumlarının, Qadın Resurs Mərkəzlərinin, qeyri-hökumət təşkilatlarının təmsilçiləri, eləcə də "Ailədən-Ailəyə" layihəsi çərçivəsində ehtiyacı olan soydaşlarımıza yardım etmək istəyənlər bu prosesə qoşulublar.
"Ailəm könüllüləri"nin yaxından iştirakı ilə icmada yaşayan, davamlı olaraq regional mərkəzlərin nəzarətində olan, həmçinin yardım üçün onlara müraciət etmiş ailələrə səfər edilib, bayram sovqatları təqdim edilib.
Qeyd edək ki, bayram ərəfəsində Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən üç yüz əlli səkkiz ailəyə qurban əti və ərzaq yardımı paylanılıb.

Государственного Комитета Азербайджанской Республики по Проблемам Семьи, Женщин и Детей продолжает оказывать помощь уязвимым семьям.
2 августа 2020
Государственного Комитета Азербайджанской Республики по Проблемам Семьи, Женщин и Детей , а также функционирующие при нем региональные Центры поддержки детей и семей поздравили жителей  со священным праздником Курбан Байрам.
К инициативе Комитета присоединились представители многих государственных учреждений, женских ресурсных центров, неправительственных организаций, а также тех, кто решил помочь нуждающимся гражданам в рамках проекта «От Семьи к семье»
C участием "Семейных волонтеров", были посещены и вручены праздничные подарки семьям которые находятся под контролем региональных центров и тем кто ранее обращался к ним за помощью.
Следует отметить, что в канун праздника Центры поддержки детей и семьи оказали продовольственную помощь 358 семьям.