Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi həssas təbəqədən olan ailələrə yardımını davam etdirir.
2 avqust 2020
Ailə Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və nəzdində fəaliyyət göstərən Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Şüvəlan, Zaqatala, İsmayıllı, Qəbələ, Zərdab, Ağdam, Göygöl və Goranboy Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən Müqəddəs Qurban bayramı münasibətilə əhaliyə bayram təbrikləri çatdırılıb.
Komitənin çağırışı ilə bir çox dövlət qurumlarının, Qadın Resurs Mərkəzlərinin, qeyri-hökumət təşkilatlarının təmsilçiləri, eləcə də "Ailədən-Ailəyə" layihəsi çərçivəsində ehtiyacı olan soydaşlarımıza yardım etmək istəyənlər bu prosesə qoşulublar.
"Ailəm könüllüləri"nin yaxından iştirakı ilə icmada yaşayan, davamlı olaraq regional mərkəzlərin nəzarətində olan, həmçinin yardım üçün onlara müraciət etmiş ailələrə səfər edilib, bayram sovqatları təqdim edilib.
Qeyd edək ki, bayram ərəfəsində Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən üç yüz əlli səkkiz ailəyə qurban əti və ərzaq yardımı paylanılıb.

The State Committee for Family, Women and Children Affairs continues to provide assistance to vulnerable families.
The State Committee for Family, Women and Children Affairs and its regional Child and Family Support Centers functioning under it have congratulated the population on the occasion of Eid al-Adha holiday.
The Committee's initiative was supported by representatives of many government agencies, women's resource centres, non-governmental organizations, as well as those who decided to help citizens in need through the “Family to Family” project.
With the participation of "Family Volunteers", were visited and presented holiday gifts to families that are under the control of regional centers and those who have previously applied for help.
It should be noted that on the eve of the holiday, 358 families were provided with food assistance by the Child and Family Support Centres.