“Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin kollegiyasının tərkibi haqqında” Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin Qərarında dəyişiklik edilmişdir.
“Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin kollegiyasının tərkibi haqqında” Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2006-cı il 8 dekabr tarixli 261 nömrəli Qərarında dəyişiklik edilməsi barədə
AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASININ
N AZ İ R L Ə R K AB İ N E T İ
Q Ə R A R
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2006-cı il 9 avqust tarixli 444 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi haqqında Əsasnamə”nin 16-cı hissəsinə uyğun olaraq Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti qərara alır: “Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin kollegiyasının tərkibi haqqında” Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2006-cı il 8 dekabr tarixli 261 nömrəli Qərarının (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2006, № 12, maddə 1152; 2007, № 6, maddə 702; 2010, № 5, maddə 472; 2012, № 4, maddə 390; 2016, № 5, maddə 966; 2017, № 3, maddə 489) 1-ci hissəsi aşağıdakı redaksiyada verilsin:
“1. Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin kollegiyası 13 nəfərdən ibarət müəyyənləşdirilsin və aşağıdakı tərkibdə təsdiq edilsin:
Kollegiyanın sədri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri
2
Kollegiyanın üzvləri:
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi sədrinin müavinləri
Naxçıvan Muxtar Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Aparatının rəhbəri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Aparatının Ailə problemləri şöbəsinin müdiri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Aparatının Qadın problemləri və gender məsələləri şöbəsinin müdiri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Aparatının Uşaq problemləri şöbəsinin müdiri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Aparatının Xarici əlaqələr və protokol xidməti şöbəsinin müdiri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləriüzrə Dövlət Komitəsi Aparatının Hüquqi təminat şöbəsinin müdiri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Aparatının Regional mərkəzlərlə iş şöbəsinin müdiri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Aparatının İnformasiya və analitik araşdırmalar şöbəsinin müdiri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Aparatının Hüquqi təminat şöbəsinin Məişət zorakılığının qarşısının alınması üzrə sektorunun müdiri.”.

Внесены изменения в постановление Кабинета министров Азербайджанской Республики «О составе коллегии Государственного Комитета Азербайджанской Республики по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Азербайджанской Республики».
30 июля 2020
В соответствии с частью 16 об «Уставе Государственного Комитета Азербайджанской Республики по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Азербайджанской Республики», утвержденного Указом Президента Азербайджанской Республики № 944 от 9 августа 2006 года Кабинет Министров республики постановляет:
Определить коллегию Государственного комитета по делам семьи, женщин и детей Азербайджанской Республики в составе 13 человек и утвердить следующий состав:
Председатель коллегии
Председатель Государственного Комитета Азербайджанской Республики по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Азербайджанской Республики
Члены коллегии
Заместители председателя Государственного Комитета Азербайджанской Республики по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Азербайджанской Республики
Председатель Государственного Комитета Азербайджанской Республики по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Нахчыванской  Автономной Республики
Руководитель аппарата Государственного Комитета Азербайджанской Республики по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Азербайджанской Республики
Начальник отдела по проблемам семьи Государственного Комитета Азербайджанской Республики по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Азербайджанской Республики
Начальник отдела гендерного равноправия и женских проблем Государственного Комитета Азербайджанской Республики по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Азербайджанской Республики
Начальник отдела по проблемам детей Государственного Комитета Азербайджанской Республики по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Азербайджанской Республики
Начальник отдела по внешним связям и протокольной службе Государственного Комитета Азербайджанской Республики по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Азербайджанской Республики
Начальник отдела правового обеспечения  Государственного Комитета Азербайджанской Республики по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Азербайджанской Республики
Начальник отдела по работе с региональными центрами Государственного Комитета Азербайджанской Республики по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Азербайджанской Республики
Начальник отдела информации и аналитических исследований Государственного Комитета Азербайджанской Республики по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Азербайджанской Республики
Начальник сектора по предотвращению бытового насилия отдела правового обеспечения  Государственного Комитета Азербайджанской Республики по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Азербайджанской Республики .