“Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin kollegiyasının tərkibi haqqında” Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin Qərarında dəyişiklik edilmişdir.
“Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin kollegiyasının tərkibi haqqında” Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2006-cı il 8 dekabr tarixli 261 nömrəli Qərarında dəyişiklik edilməsi barədə
AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASININ
N AZ İ R L Ə R K AB İ N E T İ
Q Ə R A R
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2006-cı il 9 avqust tarixli 444 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi haqqında Əsasnamə”nin 16-cı hissəsinə uyğun olaraq Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti qərara alır: “Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin kollegiyasının tərkibi haqqında” Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2006-cı il 8 dekabr tarixli 261 nömrəli Qərarının (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2006, № 12, maddə 1152; 2007, № 6, maddə 702; 2010, № 5, maddə 472; 2012, № 4, maddə 390; 2016, № 5, maddə 966; 2017, № 3, maddə 489) 1-ci hissəsi aşağıdakı redaksiyada verilsin:
“1. Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin kollegiyası 13 nəfərdən ibarət müəyyənləşdirilsin və aşağıdakı tərkibdə təsdiq edilsin:
Kollegiyanın sədri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri
2
Kollegiyanın üzvləri:
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi sədrinin müavinləri
Naxçıvan Muxtar Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Aparatının rəhbəri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Aparatının Ailə problemləri şöbəsinin müdiri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Aparatının Qadın problemləri və gender məsələləri şöbəsinin müdiri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Aparatının Uşaq problemləri şöbəsinin müdiri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Aparatının Xarici əlaqələr və protokol xidməti şöbəsinin müdiri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləriüzrə Dövlət Komitəsi Aparatının Hüquqi təminat şöbəsinin müdiri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Aparatının Regional mərkəzlərlə iş şöbəsinin müdiri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Aparatının İnformasiya və analitik araşdırmalar şöbəsinin müdiri
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Aparatının Hüquqi təminat şöbəsinin Məişət zorakılığının qarşısının alınması üzrə sektorunun müdiri.”.

Amendments have been made to the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan " On the Composition of the Collegium of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan".
According to the part 16 of the "Statute of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan" approved by the Decree № 944 of the President of the Republic of Azerbaijan on August 9, 2006, the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan decrees:
Determine the collegium of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan consisting of 13 persons and approve the following composition:
Chairperson of the Collegium
Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan
Collegium members
Deputy Chairpersons of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan
Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of Nakhchivan Autonomous Republic
Head of the staff of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan
Head of the Family Problems Department of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan
Head of the Gender Equality and Women Problems Department of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan
Head of the Children Problems Department of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan
Head of the Foreign Relations and Protocol Service Department of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan
Head of the Legal Department of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan
Head of the Department for Work with Regional Centres of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan
Head of the Information and Analytical Research Department of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan
Head of the Domestic Violence Prevention Sector of the Legal Support Department of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan