22 iyul Milli Mətbuat Günü münasibətilə jurnalistləri təbrik edirik
Sizi 22 iyul Milli Mətbuat Günü münasibətilə təbrik edir, şərəfli və son dərəcə məsuliyyət tələb edən işinizdə yeni-yeni uğurlar arzulayırıq.
"Əkinçi” qəzeti ilə əsası qoyulan milli mətbuatımız 145 illik tarixi ərzində ağır sınaqlarla üzləşərək bu günə gəlib çatıb. İnanırıq ki, siz də milli mətbuatımızın banisi Həsən bəy Zərdabinin əsasını qoyduğu təməl ideyalara daim sadiq qalacaqsınız.
Ailə, Qadın, Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi səmərəli əməkdaşlığa və ölkəmizdə mətbuatın inkişafı istiqamətində fəaliyyətinizə görə sizə təşəkkürünü bildirir.
Əziz jurnalistlər, sizi bir daha bu əlamətdar gün münasibətilə təbrik edir, işinizdə obyektivlik, prinsipiallıq, yüksək peşəkarlıq və əsl vətəndaşlıq mövqeyi arzulayırıq.

Поздравляем журналистов с Днем Национальной Прессы
Мы поздравляем Вас с Днем Национальной Прессы  и желаем Вам новых успехов в Вашей почетной и чрезвычайно ответственной работе.
22 июля 1875 года, основатель азербайджанской прессы Гасан бек Зардаби, несмотря на большие цензурные и финансовые трудности, начал издание первой газеты на родном языке "Əkinçi".  Мы верим, что вы всегда будете верны основным идеям, заложенным основателем нашей национальной прессы Хасаном беком Зардаби.
Государственный Комитет по Проблемам Семьи,  Женщин и Детей благодарит вас за плодотворное сотрудничество и работу по развитию средств массовой информации в нашей стране.