“Mənim qəhrəmanım sənsən” adlı hekayələr kitabı hazırlanıb
COVİD-19 pandemiyası ilə qlobal mübarizə çərçivəsində 50-dən çox beynəlxalq təşkilatın (Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatı, BMT-nin Uşaq Fondu, BMT-nin Qaçqınlar üzrə Ali Komissarlığı, Qırmızı Xaç və Qırmızı Aypara Cəmiyyətlərinin Beynəlxalq Federasiyası vəs.) tərəfdaşlığı ilə həyata keçirilən birgə layihə nəticəsində uşaqların virus ilə bağlı biliklərin artırılması və onların psixoloji sağlamlıqlarının qorunması məqsədini daşıyan “Mənim qəhrəmanım sənsən” adlı hekayələr kitabı hazırlanıb.
Ölkəmizin Cenevrədəki BMT bölməsi və digər təşkilatlar yanında Daimi Nümayəndəliyinin Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatı (ÜST) ilə apardığı iş nəticəsində kitab ÜST-ün Azərbaycandakı Nümayəndəliyi tərəfindən Azərbaycan dilinə tərcümə edilib və redaktə olunub.

A book of stories "You are my hero" has been prepared
Due to the global fight against the COVID-19 pandemic ,a joint project was implemented in partnership with more than 50 international organizations (World Health Organization, UN Children's Fund, UN High Commissioner for Refugees, International Federation of Red Cross and Red Crescent Societies, etc.) As a result, a book of stories "You are my hero" was prepared to increase children's knowledge about the virus and protection of their psychological health.
As a result of the joint work of the Permanent Mission of our country to the UN Office in Geneva and other international organizations, the book was translated into Azerbaijan language and edited by the WHO Office in Azerbaijan.