Uşaq Səfirlər Məclisi
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 30 dekabr 2019-cu il tarixli Sərəncamı ilə 2020-ci il “Könüllülər ili” elan edilmişdir. Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi uşaqların da bu prosesə öz töhfəsini verməsi, iştirakının təmin olunması, eləcə də uşaqlarda müstəqil özünü ifadə etmə bacarığının, idarəetmə mədəniyyətinin formalaşması məqsədilə “Uşaq Səfirlər Məclisi”nin yaradılmasını elan edir. Məclis üzvləri tərəfindən uşaq hüquqlarının müdafiəsi, uşaq inkişafı, həmçinin, uşaqları narahat edən məsələlər barədə müzakirələr aparılacaq, onların həlli istiqamətində təkliflər irəli sürüləcək. Məclis üzvü seçilmək arzusunda olan 14-18 yaş arasında olan uşaqları təşkil edilən müsabiqədə iştirak etməyə dəvət edirik.
Məclis üçün ilkin qeydiyyat (qeydiyyat linki https://forms.gle/t7GwhWkW4spzCYtQ6) və növbəti mərhələlər haqqında ətraflı məlumatı buradan ala bilərsiniz.

Uşaq Səfirlər Məclisi
Указом Президента Азербайджанской Республики от 30 декабря 2019 года, 2020 год был объявлен «Годом волонтеров». В связи с этим, Государственный Комитет по Проблемам Семьи, Женщин и Детей объявляет о создании «Меджлиса детей-послов» для содействия участия детей в этом процессе,  внесения своего вклада, а также для развития у них способности самовыражения и формирования культуры управления. Члены Меджлиса обсудят вопросы по защите прав детей, их развитию. Также будут внесены предложения по решению волнующих вопросов, касающиеся детей. Приглашаем всех детей в возрасте от 14 до 18 лет, принять участие в конкурсе для избрания в Меджлис.
Более подробную информацию о первоначальной регистрации (ссылка на регистрацию размещена) и  следующих этапах можно найти здесь.