Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Hicran Hüseynova İsmayıllıda vətəndaşları qəbul etdi
26 iyul 2019
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin tapşırığına əsasən, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərləri bölgələrdə vətəndaşların qəbulunu davam etdirir.
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Hicran Hüseynova 26 iyul  İsmayıllı rayonunda  vətəndaşların qəbulunu keçirib.
Qəbulda İsmayıllı və Qəbələ rayonundan olan  sakinlər iştirak etmişdir. Qəbulda sağlamlıq imkanları məhdud uşaqların müalicəsi, erkən nikah və boşanmalardan yaranan problemlərə, imkansız ailələrin müvafiq istiqamətdə təminatı, övladlığa verilmə, uşaq hüquqlarının müdafiəsi, məişət zorakılığına məruz qalma və s. kimi məsələlərə baxılmışdır.
Qəbula gələnlər mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları rəhbərlərinin mütəmadi olaraq bölgələrdə vətəndaşların qəbulunun təşkilindən razılıqlarını ifadə edərək, dövlətimizin başçısına minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Qəbulda Komitənin sədri  Hicran Hüseynova ailə, qadın və uşaq siyasəti sahəsində görülən mühüm işlər və layihələr haqqında rayon nümayəndələrinə məlumat verib. Eyni zamanda İsmayıllı və Qəbələ rayonunda  baş verən erkən nikah halları, sakinlərin məşğulluq məsələləri,  qadın sahibkarlara dəstək, uşaqların təhsildən yayınması məsələləri və digər mühüm mövzular ətrafında müzakirələr aparılıb və hər bir vətəndaşın sualları fərdi qaydada cavablarla təmin edilib, eyni zamanda müraciətləri qeydə alınıb.
Qəbulda vətəndaşların Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin səlahiyyət dairəsinə aid məsələlərə dair müraciətləri Komitənin müvafiq struktur bölmələrinin məsul şəxslərinin iştirakı ilə araşdırılaraq cavablandırılıb və aidiyyəti üzrə tədbirlər görülüb.
Qəbul başa çatdıqdan sonra Komitə sədri Hicran Hüseynova rayonun bir qrup fəal qadını ilə görüşüb. Onların müraciəti dinlənilib və təklifləri nəzərə alınıb.

Chairman of the State Committee for Family, Women and Children Affairs Hijran Huseynova received citizens in Ismayilli
26 July 2019
At the instruction of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, the heads of central executive authorities continue to receive citizens in the regions.
Chairman of the State Committee for Family, Women and Children Affairs Hijran Huseynova held a reception on July 26 in Ismayilli.
Residents from Ismayilli and Gabala regions participated in the reception. Treatment of children with disabilities in admission, problems arising from early marriages and divorces, securing vulnerable families, adoption, child rights protection, domestic violence, etc. have been discussed.
Visitors expressed their gratitude to the head of state for the regular reception of citizens in the regions.
At the reception, the chairman of the committee, Hijran Huseynova, informed the district representatives about the important work and projects in the area of family, women and children policy. At the same time, discussions were held on early marriages in Ismayilli and Gabala, employment issues, support for women entrepreneurs, child abandonment, and other important issues, and each citizen's questions were answered individually, while appeals were recorded.
After the reception, the chairman of the committee Hijran Huseynova met with a group of active women in the area. Their appeal was heard and suggestions were taken into account.