"ASAN Məktub" yenidən uşaqların sevincinə səbəb oldu
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi  və “ASAN könüllüləri” İctimai Birliyinin  birlikdə Ağdam Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzində başlayan “ASAN məktub” layihəsi yenidən köçkün və xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqları öz hədiyyələri ilə sevindirib.
Bu ilin mart ayında yazılan məktublar xeyirxah, xeyriyyəsevər vətəndaşlar tərəfindən dəstək verilərək  58 uşaqdan sonra, daha 16 nəfər 4-14 yaşlı uşaqların yazdığı məktub öhdəçiliyə götürülmüş, alınan hədiyyələr aprel ayında Bərdə ASAN  Xidmət Mərkəzi və Ağdam Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzinin iştirakı ilə öz kiçik sahiblərinə paylanıb.
Qeyd edək ki, "ASAN Məktub" layihəsi ilə bu il qısa müddət ərzində atıq  Ağdam rayonundan və Ağdamda məskunlaşan Kəlbəcər, Şuşa, Xocalı və Laçın rayonlarından köçkün, xüsusi qayğıya ehtiyacı olan və cəbhəyanı kəndlərdən aztəminatlı və çoxuşaqlı ailələrdən olan 74 uşağın arzusu reallaşıb.

"ASAN Letter" again brought joy to the children
The ASAN letter, launched by the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan and the ASAN Volunteer Public Union at the Aghdam Child and Family Support Center, has once again made happy the  displaced children and children with special needs.
The letters, written in March of this year, were supported by benevolent, philanthropic citizens, after 58 children, and another 16 people supported the written letters by children aged 4-14 and the gifts were distributed to small holders in April with the participation of Barda ASAN Service Center and Aghdam Child and Family Support Center.
It should be noted that because of the ‘’Asan Letter’’ project, in a short time, the wishes of 74 children from low-income and large families of the villages of Kelbajar, Shusha, Khojaly and Lachin from the Aghdam region and from the villages of Kelbajar, Shusha, Khojaly and Lachin were realized.