“Azərbaycan ailəsi 2016” film festivalına yekun vurulur
Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Heydər Əliyev Fondu və BMT-nin Əhali Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə 2009-cu ildən etibarən “Azərbaycan ailəsi” adlı film festivalı böyük uğurla həyata keçirilir. Festivalın əsas məqsədi kinematoqrafiya və fotoqrafiya sənətinin vasitəsi ilə ailə dəyərlərinin təbliği, milli-mənəvi dəyərlərin qorunub saxlanılaraq gələcək nəsillərə ötürülməsi, cəmiyyətdə mövcud olan problemlərin işıqlandırılması, gənclərdə yaradıcılıq qabiliyyətlərinin aşkar olunması, video və foto materiallardan ibarət fondun zənginləşdirilməsi və təqdim edilən işlərin maarifləndirmə məqsədilə cəmiyyət üzvlərinə nümayiş etdirilməsidir.
Yaranmış ənənəyə uyğun olaraq, cari ilin 29 mart tarixində növbəti “Azərbaycan ailəsi 2016” film festivalına start verilmiş, 7 ay ərzində festivalın Təşkilat Komitəsinə peşəkar və həvəskar iştirakçılar tərəfindən fərqli və maraqlı işlər təqdim edilmişdir. Film və fotoşəkillər ictimaiyyətin tanınmış və nüfuzlu münsiflər heyəti (13 nəfərdən ibarət) tərəfindən qiymətləndirilmişdir.
“Azərbaycan ailəsi 2016” film festivalının mükafatlandırma və bağlanış mərasimi 29 noyabr 2016-cı il tarixində saat 14:30-da Beynəlxalq Muğam Mərkəzində keçiriləcəkdir. Tədbirdə festival iştirakçılarının, dövlət qurumlarının və qeyri-hökumət təşkilatlarının nümayəndələrinin, tələbələrin iştirakı nəzərdə tutulmuşdur. Tədbirdən öncə yerli İcra Hakimiyyətləri tərəfindən Təşkilat Komitəsinə təqdim edilmiş Azərbaycanımızın bir çox bölgələrinin ailə dəyərlərini, ənənələrini, tarixini əks etdirən fotoşəkillərdən ibarət sərgi nümayiş olunacaqdır.
Tədbirin əhəmiyyətini nəzərə alaraq, daha geniş şəkildə işıqlandırılması üçün KİV nümayəndələrini fəal əməkdaşlığa dəvət edirik.

The closing ceremony of “Azerbaijani Family” 2016 film festival
Since 2009 the State Committee for Family, Women and Children, Heydar Aliyev Foundation and United Nations Population Fund has been conducting a film festival entitled “Azerbaijani family” as a part of enlightenment measures to help protect family values. Special attention is paid to films reflecting issues such as family values, respect for older people, childcare, socialization and family problems.
With the purpose of supporting state policy, cultivating honour in young generation to aged people, saving and passing national-spiritual and public values to young generation, saving traditions of  honour to aged people,  care of young people, cultivating tolerance and peace in family State Committee for Family, Woman and Children Affairs  holds  permanent  educational events.  This year traditionally hold film festival “Azerbaijany Family” was started on 29, March 2016..
The reward of winners by the well-known members of public is  intended to take place at the closing ceremony.
The closing ceremony of “Azerbaijani Family” 2016 film festival will be held in the International Center of Mugham on 29, November 2016 at 15.00. The exhibition of photos will be held alongside the Conference (the photos reflects family values, family traditions, and family history of different regions of our republic).