Qadın hüquqları və məişət zorakılığı ilə bağlı təcrübə mübadiləsinin edilməsi məqsədilə Almaniyaya səfər edilib
4 dekabr 2018
Almaniya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Cəmiyyətinin „Cənubi Qafqazda Avropa standartlarına hüquqi yaxınlaşmasının dəstəklənməsi“nin regional proqramı çərçivəsində 03-07 dekabr 2018-ci il tarixlərində Qadın hüquqları və məişət zorakılığı ilə bağlı təcrübə mübadiləsinin həyata keçirilməsi məqsədi ilə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin nümayəndə heyəti Almaniya Federativ Respublikasının Bremen şəhərində rəsmi səfərdədir.
4 dekabr 2018-ci il tarixdə Bremen Şəhər Administrasiyasında keçirilən görüşdə Şəhər Adminstrasiyasının rəhbəri xanım Bettina Wilhelm tərəfindən Almaniya Respublikasının Mərkəzi İdarəsinin fəaliyyəti haqqında geniş məlumat verilib. Daha sonra Şəhər Administrasiyasınını əməkdaşları xanım Margaretta Kurmann və cənab Tim Krogger qadınlara və uşaqlara qarşı zorakılıq hallarının qarşısının alınması mexanizmi, yardım sistemi, priventiv tədbirlərin görülməsi ilə bağlı geniş təqdimatla çıxış ediblər.
5 dekabr 2018-ci il tarixdə isə nümayəndə heyəti Almaniyanın Bremen şəhərində sığınacaq evlərinin nümayəndələri ilə görüşü baş tutub. Görüş zamanı məişət zorakılığından zərərçəkən şəxslərin sığınacağa yerləşdirmə proseduru, bu sahədə hüquqi baza və sığınacaqların maliyyələşməsi qaydaları barədə təcrübə mübadiləsinin keçirilməsi planlaşdırılır.

Azerbaijan delegation had visited Germany for the purpose of exchange of experience related with women's rights and domestic violence
4 December 2018
Representatives of the State Committee for Family, Women and Children Affairs currently are on the visit in Germany in the framework of regional program “Legal approximation towards European standards in the South Caucasus” of GIZ on the date of 03-07 december 2018 for the purpose of exchange of experience related to women's rights and domestic violence.
At the meeting head of Bremen city Administration Bettina Wilhelm informed about the activity of Germany Central Office on the date 04 december 2018. Moreover associates of city Administration mrs Margaretta Kurman and mr Tim Krogger made detailed presentation related with preventive measures aid system, and the mechanism of prevention of violence against children and women.
On December 5, 2018, the delegation met with representatives of shelters in Bremen, Germany. On the appointment it is planning to fullfill exchange of experience about legal framework and shelter financing rules and the procedure of placement of domestic violence victims.