İsmayıllı rayonunda “Öyrən, İdarə et, Lider ol” mövzusunda növbəti təlim keçirilmişdir
Cari ilin noyabr ayında keçiriləcək Azərbaycan Uşaqlarının III Forumuna hazırlıq məqsədilə 4-6 avqust, 2014-cü il tarixlərində İsmayıllı rayonu, Olimpiya İdman kompleksində Komitə və UNİCEF tərəfindən Bakı və respublikanın digər şəhər və rayonlarını təmsil edən uşaqların (Azərbaycan Uşaqlarının III Ümumrespublika Forumuna seçimlər zamanı xüsusi fərqlənmiş, eləcə də xüsusi kateqoriydan, digər millətlərdən olan uşaqlar) iştirakı ilə «Öyrən, İdarə et, Lider ol” mövzusunda təlim keçirilmişdir.
Təlimdən öncə uşaqlar İsmayıllı Heydər Əliyev Mərkəzi və Tarix Muzeyi ilə yaxından tanış olmuş, uşaqların əl işlərindən ibarət sərgiyə baxış keçirmişlər.
Təlim zamanı cari ilin noyabr ayında keçiriləcək III Ümumrespublika Uşaq Forumunda müzakirə ediləcək müxtəlif mövzulara dair müvafiq məlumatlar uşaqlara çatdırılmış, eləcə də uşaqların komanda ilə iş bacarığı, özünü ifadə etmə və liderlik keyfiyyətlərinin inkişaf etdirilməsinə yönəlik qrup işləri, müzakirələr aparılmış,müxtəlif intellektual oyunlar təşkil edilmişdir.
Təlimlər Komitənin Uşaq Problemləri şöbəsinin əməkdaşları-Pərviz Əliyev və Fərid Ədilov tərəfindən aparılmışdır.
Təlim proqramı çərçivəsində uşaqlar  xüsusi maykalarla təmin edilmiş, eləcə də onların bütün xərcləri Komitə və UNİCEF tərəfindən qarşılanmışdır. Təlimin son günü uşaqların İsmayıllı rayonunun Lahıc qəsəbəsinə ekskursiyası təşkil edilmişdir.

Прошел очередной тренинг «Учись, Управляй, будь Лидером».
Государственный Комитет по Проблемам Семьи, Женщин и Детей с целью обучения детей свободно выражать себя, обеспечения их активного участия в обществе для защиты своих прав и интересов, а также обучения полноценного проведения своего досуга в 2009 году I Форум Детей Азербайджана, а в 2011 году – II Форум Детей Азербайджана. На форумах приняли участие дети со всех городов и регионов республики. В течение этого периода, все предложения высказанные юными участниками форумов нашли свое отражение в различных государственных программах. Форум позволил исследовать пути решения проблем, которыми обеспокоены дети. В ноябре текущего года пройдет III Форум Детей Азербайджана. С целью подготовки к этому форуму, для детей 4-6 августа 2014 года в Исмаиллах, в Олимпийском Спортивном Комплексе Государственным Комитетом совместно с международной организацией ЮНИСЕФ были проведены очередные тренинги на тему «Учись, Управляй, будь Лидером».
Для участников тренинга было организовано посещение Центра Гейдара Алиева и Музея истории. В Центре дети ознакомились с деятельностью общенационального лидера и выставкой детских художественных работ. Затем на начавшемся тренинге детям была предоставлена необходимая информация по различным темам, которые будут обсуждаться на ноябрьском форуме, а также об умении работать в команде, самовыражаться и развивать у себя лидерские качества. Была обсуждена тема прав детей, обсуждались их права и роли, законодательство, новые образовательные стандарты, вопросы по безопасности детей в Интернет.