Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin BMT-nin Uşaq Fonduna müraciəti
Bahar Muradova Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının ölkəmizdə fövqəladə və səlahiyyətli səfiri ilə görüşüb
Dövlət Komitəsinin təcavüzkar Ermənistanın Azərbaycanın ikinci böyük şəhəri olan Gəncəni növbəti dəfə raket atəşinə tutması nəticəsində zərər çəkən və həyatını itirən mülki vətəndaşlarla bağlı BƏYANATI
“Gender məsul şəxslərin vəzifələri və gender məsələlərinin təhlili” mövzusunda keçirilən təlim haqqında məlumat
İlham Əliyev Rusiyanın Ria Novosti agentliyi üçün “Rossiya Seqodnya Beynəlxalq İnformasiya Agentliyi” media qrupunun baş direktoru Dmitri Kiselyova müsahibə verib
“Azərbaycanda məişət zorakılığı qurbanlarının təhlükəsizliyini təmin etmək və onları dəstəkləmək üçün dövlət qurumları və yerli səviyyəli istiqamətləndirmə mexanizmlərinin potensialının artırılması” üzrə Tvinninq layihəsinin təqdimatı keçirilib
Dövlət Komitəsinin Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycanın cəbhə bölgəsindən kənarda yerləşən Gəncə şəhərini müxtəlif növ silahlardan atəşə tutması nəticəsində qadın və uşaqların həlak olması və xəsarət alması hallarına dair BƏYANATI
Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova BMT Baş Assambleyasının 75-ci sessiyası çərçivəsində 4-cü Ümumdünya Qadınlar Konfransının 25-ci ildönümünə həsr olunmuş yüksək səviyyəli iclasda çıxış edib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycanın mülki əhalisinə qarşı hərbi təcavüzünə dair beynəlxalq təşkilatlara MÜRACİƏTİ

ADDRESS of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan to the United Nations Children's Fund (UNICEF)
Bahar Muradova met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to Azerbaijan
The chairperson of the State Committee met with the Ambassador of the Swiss Confederation to the Republic of Azerbaijan
STATEMENT by the State Committee on civilians injured and killed as a result of the rocket fire of Ganja, the second largest city of Azerbaijan, by the aggressor Armenia
Steering Committee Meeting on Twinning project “Strengthening the capacity of State bodies and local level referral mechanisms to provide safety and support to victims of domestic violence in Azerbaijan” was held
On October 13, 2020, Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs Ms. Bahar Muradova met with the Head of the UN Office in Azerbaijan, Resident Coordinator Mr.Gulam Isakzai and the Head of the UN Children's Fund (UNICEF) in A
Statement of the State Committee for Family, Women and Children Affairs on the deaths and injuries of women and children as a result of the shelling of Ganja city by the Armenian armed forces
Mrs. BaharMuradova, Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs held online meeting with Mrs. Afshan Khan, UNICEF
The staff of the State Committee for Family, Women and Children Affairs donated to the Fund for Assistance to the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan
The Chairperson of the State Committee Bahar Muradova made a speech at the high-level meeting dedicated to the 25th anniversary of the IV World Conference on Women in the framework of the 75th session of the UN General Assembly
APPEAL Of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan to the international organizations on the military aggression of the Armenian armed forces against the civilian population of Azerbaijan