Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ermənistan silahlı qüvvələrinin həyata keçirdiyi hərbi təxribatlar zamanı qadın və uşaqların hüquqlarını pozması və qətlə yetirməsinə dair BƏYANATI
“Sahibkarlığa və məşğulluğa iqtisadi dəstək gender əsaslı zorakılığa dəstək komponenti” layihəsi həyata keçirilir
Çinin Azərbaycandakı Səfirliyi tərəfindən Komitəyə təqdim edilən tibbi maskalar regionlarda paylanılır
Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri əməkdaşlarının peşəkarlıq səviyyəsinin artırılması istiqamətində fəaliyyətlər davam etdirilir
Tovuz rayonunda “Qadınların məşğulluğuna və mikro sahibkarlıq fəaliyyətinə dəstək” adlı layihə həyata keçirilir
“Uşaqların cinsi istismardan və cinsi zorakılıqdan müdafiəsi” haqqında Avropa Şurası Konvensiyasının Tərəflər Komitəsinin 28-ci iclası keçirilir
Bu gün Azərbaycan şərqşünaslığında ilk qadın elmlər doktoru, professor Aida İmanquliyevanın anım günüdür
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən onlayn formatda vətəndaşların regional qəbulu keçirildi
Ögey atası tərəfindən işgəncəyə məruz qalan uşaqla bağlı mətbuatda əksini tapmış məsələ Komitənin nəzarətinə götürülüb

STATEMENT by the State Committee for Family, Women and Children Affairs concerning the killing of women and children and violation of their rights during military provocations perpetrated by the Armenian Armed Forces
The project on "Economic support for entrepreneurship and employment, a component of support for gender-based violence" is being implemented
In connection with the COVID-19 pandemic the preventive and educational measures are being carried out in the regions by the State Committee for Family, Women and Children Affairs
The project on "Support women employment and micro-entrepreneurship" is being implemented in Tovuz region
28th meeting of the Committee of Parties to the Council of Europe Convention on the Protection of Children against Sexual Exploitation and Sexual Abuse takes place online
Medical masks presented to the Committee by the Embassy of the People' Republic of China in Azerbaijan were distributed to children
The State Committee for Family, Women and Children's Affairs held an online regional meeting of citizens
The Chairperson of the State Committee met with the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the People's Republic of China to Azerbaijan
The Committee took control of the issue of the child who was tortured by his stepfather, which was covered in the media
The State Committee for Family, Women and Children Affairs continues to provide assistance to vulnerable families