“COVİD-19 kontekstində məişət zorakılığının qarşısının alınması sahəsində təcrübələrə dair” onlayn seminar keçirildi
"Erkən nikahın və qohumlar arasında nikahın mənfi nəticələrinə dair maarifləndirmə Qaydası” təsdiq edilib
“Yerli özünüidarəetmədə gender bərabərliyinin təmin olunması: nailiyyətlər və müsbət təcrübə” mövzusunda onlayn ixtisasartırma kursu çərçivəsində təlimlər keçirildi
Komitə sədri Bahar Muradova BMT-nin Azərbaycan Nümayəndəliyinin rəhbəri, Rezident Əlaqələndirici Qulam İsaqzai ilə görüşüb
“Genderə Həssas Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinin Həyata Keçirilməsində Vətəndaş Cəmiyyətinin Rolunun Artırılması” adlı layihənin yekun konfransı keçirildi
Komitə sədri Bahar Muradova Beynəlxalq Qızıl Xaç Komitəsinin Azərbaycandakı nümayəndəliyinin rəhbəri ilə görüşüb
“Bələdiyyələrdə Gender Bərabərliyi siyasətini həyata keçirmək üçün praktiki tövsiyələr” adlı bələdçi nəşr olundu
Uşaq hüquqlarının pozulması və onların mənafeyinə zidd olan materialların internetdə yayılması halları araşdırılaraq müvafiq tədbirlər görüləcək
Komitə sədri “Yerli özünüidarəetmədə gender bərabərliyinin təmin olunması: nailiyyətlər və müsbət təcrübə” mövzusunda onlayn təlimin açılışında çıxış edib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova və İran İslam Respublikasının Qadın və Ailə Məsələləri üzrə Vitse-Prezidenti Məsumə Ebtekar arasında onlayn görüş keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə uşaqları təbrik etdi

Онлайн-встреча председателя Государственного Комитета по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Бахар Мурадовой и руководителя Офиса Совета Европы (СЕ) в Азербайджане Золтана Хирнейз.
Проведен онлайн-семинар на тему «Обмен опытом и позитивные практики в области предотвращения бытового насилия в контексте COVID-19»
Утверждены Просветительские Правила, направленные на укрепление семейных ценностей и института семьи путем повышения информированности среди молодежи о негативных последствиях ранних и родственных браков.
Онлайн-тренинги на тему «Обеспечение гендерного равенства в органах местного самоуправления: достижения и позитивные практики»
Онлайн-встреча председателя Государственного Комитета по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Бахар Мурадовой и Резидента-координатора ООН Гулама Исагзаи
Председатель Государственного Комитета по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Бахар Мурадова встретилась с главой Международного Комитета Красного Креста в Азербайджане.
Бахар Мурадова выступила на отркытии онлайн-тренингов на тему «Обеспечение гендерного равенства в органах местного самоуправления: достижения и позитивные практики»
Онлайн-встреча председателя Государственного Комитета по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Бахар Мурадовой с Вице-президентом по делам женщин и семьи Масумех Эбтекар.
Обращение членов Меджлиса детей-послов к мировому сообществу от имени детей Азербайджана МИР полный любви, солидарности и мира - это возможно!