“COVİD-19 kontekstində məişət zorakılığının qarşısının alınması sahəsində təcrübələrə dair” onlayn seminar keçirildi
"Erkən nikahın və qohumlar arasında nikahın mənfi nəticələrinə dair maarifləndirmə Qaydası” təsdiq edilib
“Yerli özünüidarəetmədə gender bərabərliyinin təmin olunması: nailiyyətlər və müsbət təcrübə” mövzusunda onlayn ixtisasartırma kursu çərçivəsində təlimlər keçirildi
Komitə sədri Bahar Muradova BMT-nin Azərbaycan Nümayəndəliyinin rəhbəri, Rezident Əlaqələndirici Qulam İsaqzai ilə görüşüb
“Genderə Həssas Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinin Həyata Keçirilməsində Vətəndaş Cəmiyyətinin Rolunun Artırılması” adlı layihənin yekun konfransı keçirildi
Komitə sədri Bahar Muradova Beynəlxalq Qızıl Xaç Komitəsinin Azərbaycandakı nümayəndəliyinin rəhbəri ilə görüşüb
“Bələdiyyələrdə Gender Bərabərliyi siyasətini həyata keçirmək üçün praktiki tövsiyələr” adlı bələdçi nəşr olundu
Uşaq hüquqlarının pozulması və onların mənafeyinə zidd olan materialların internetdə yayılması halları araşdırılaraq müvafiq tədbirlər görüləcək
Komitə sədri “Yerli özünüidarəetmədə gender bərabərliyinin təmin olunması: nailiyyətlər və müsbət təcrübə” mövzusunda onlayn təlimin açılışında çıxış edib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova və İran İslam Respublikasının Qadın və Ailə Məsələləri üzrə Vitse-Prezidenti Məsumə Ebtekar arasında onlayn görüş keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə uşaqları təbrik etdi

On 24-25 June, the Institution Building, TAIEX and Twinning Unit organised a Multi-country TAIEX Workshop on Innovative Practices to Prevent Domestic Violence in the Context of Covid-19 .
Online trainings on “Ensuring Gender Equality in Local Self-Government: Achievements and Positive Practices”
The final conference of the project "Enhancing the Role of Civil Society in Implementing Gender Sensitive Sustainable Development Goals" was held on June 18, 2020.
Meeting with Mrs. Elena Ajmone Sessera, the Head of the International Committee of the Red Cross (ICRC) Delegation in Azerbaijan
A guide book entitled “Practical Recommendations for Implementing Gender Equality Policy in Municipalities” was published
Appropriate measures will be taken to investigate violations of child rights and the dissemination of materials contrary to their interests on the Internet
Chairperson of the Committee opened the online training on "Ensuring Gender Equality in Local Self-Government: Achievements and Positive Practices"
Online meeting between the Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan Mrs. Bahar Muradova and Vice President for Women and Family Affairs of the Islamic Republic of Iran Mrs.Masuma Ebtekar
Address on behalf of children of Azerbaijan by the members of the Azerbaijan Child Ambassadors Council to the world community